W czwartek problemy z kursowaniem autobusów

Region, Bielsko-Biała, Wiadomości, 09.11.2021 17:56,
W czwartek problemy z kursowaniem autobusów

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że - w związku obchodami Święta Niepodległości - 11 listopada (czwartek) w godz. 15.15-15.30 mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusów na ul. Cieszyńskiej pomiędzy przystankami Cieszyńska Hulanka i Cieszyńska Os. Wojska Polskiego.

W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po mszy nastąpi przejście z pochodniami z kościoła na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów – i właśnie trakcie tego przejścia możliwe są utrudnienia w kursowaniu autobusów.
Na cmentarzu odbędzie się apel pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej i złożenie wiązanek kwiatów.

11 listopada uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się już o godz. 12.00 na placu przed Ratuszem, gdzie zaplanowano wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach programu Niepodległa do hymnu. Tego samego dnia o godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach odprawiona zostanie uroczysta msza za ojczyznę. Po jej zakończeniu nastąpi przejście uczestników uroczystości z pochodniami na pobliski cmentarz wojskowy. O godz. 15.30 na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów rozpocznie się apel pamięci z udziałem kompani honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej, złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Wieczorem 11 listopada, o godz. 18.00 na specjalnie przygotowany z okazji Święta Niepodległości koncert zaprasza Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. W gali, na której program złożą się pieśni i piosenki patriotyczne przygotowane w zupełnie nowych aranżacjach wystąpią - Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mateusza Walacha i soliści: Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Sabina Karwala i Marcin Jajkiewicz oraz gościnnie Stanisław Soyka.

Dzień wcześniej – z okazji Dnia Młodzieży - Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje wraz z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi koncert pod hasłem Poczuj folklor. W tym koncercie 10 listopada o godz. 19.00 w BCK wystąpią - Zespół Pieśni i Tańca Bielsko oraz Edyta Golec.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy