110 laptopów dla bielskich szkół

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 07.04.2020 17:00, fot. Jacek Kachel
Teraz bardzo się przydadzą.
110 laptopów dla bielskich szkół
110 laptopów wartych 200 tysięcy złotych trafiło do Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej. Połowa z nich została zakupiona w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji Zdalna Szkoła, a reszta – decyzją Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego – została sfinansowana ze środków gminy. Od jutra komputery będą dostarczane do szkół.Nowy sprzęt ma być wykorzystywany zarówno przez nauczycieli, jak i przez uczniów i ich rodziców do realizacji zajęć lekcyjnych za pośrednictwem Internetu.
Program Zdalna Szkoła umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów dla szkół. Za ich pośrednictwem elektronika trafi do uczniów i nauczycieli, którzy nie dysponują odpowiednim sprzętem do nauki online.

Szczególnie ważne stało się to teraz, kiedy w związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa zawieszona została działalności placówek oświatowych, a na uczniów został nałożony obowiązek nauki na odległość. Kwoty dofinansowania na jakie mogą liczyć samorządy są powiązane z liczbą uczniów na terenie działania danej gminy. Minimalna kwota zwrotu, jaką może otrzymać samorząd to 35 tys. zł, maksymalna – 100 tys. zł.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy