30 mieszkań czeka na nowych lokatorów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.01.2023 11:50, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Pierwsze rodziny odebrały już klucze.
30 mieszkań czeka na nowych lokatorów

30 wykończonych pod klucz mieszkań w wybudowanym przez Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego bloku przy ul. Stefana Batorego 26 czeka na lokatorów. Pierwsze trzy komplety kluczy wręczył dziś przyszłym mieszkańcom prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Lokatorzy zaczną się wprowadzać już jutro. Tymczasem BBTBS zapowiada kolejne inwestycje mieszkaniowe.


- Niech to miejsce stanie się dla państwa miejscem odpoczynku, wytchnienia po pracy, azylem. Niech będzie ciepłe i przyjazne – tak 10 stycznia nowym mieszkańcom budynku podczas uroczystości jego symbolicznego otwarcia życzyła prezes BBTBS Ewa Kamińska.

- Kolejnych 30 rodzin w mieście ma dach nad głową i w warunkach - z tego co widzę - bardzo dobrych – cieszył się prezydent Jarosław Klimaszewski. - Dołączam się do życzeń, żeby się wam tu wspaniale mieszkało.

Klucze odebrali m.in. rodzice kilkuletniej Zuzi; dziewczynka na osiedliny otrzymała od prezydenta pluszowego zająca.

Symboliczną zieloną wstęgę przecinały na raty trzy przyszłe mieszkanki budynku w obecności wielu ważnych gości – w tym przedstawicieli bielskiej Rady Miejskiej (przewodnicząca Dorota Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczący Karol Markowski, radni Roman Matyja i Szczepan Wojtasik), projektanta, generalnego wykonawcy, naczelników wydziałów Urzędu Miejskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych firm, członków władz Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. i pracowników spółki.


Projekt wielorodzinnego budynku mieszkalnego w ramach społecznego budownictwa czynszowego przy ul. Stefana Batorego sporządziła Pracownia Projektowa JKM Jacka Majewskiego. Budowa ruszyła wiosną 2021 roku, kiedy na plac budowy wkroczył wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A. z Katowic. Była to pierwsza od blisko 20 lat inwestycja BBTBS. Przebiegała zgodnie z planem. Kosztowała ok. 9 mln zł, była sfinansowana z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, pieniędzy wyłożonych przez miasto, partycypacji mieszkańców oraz środków własnych BBTBS.

Lista najemców powstała w wyniku przeprowadzonego przez miasto i BBTBS naboru (głównego w maju 2022 r. i dwóch uzupełniających w czerwcu i listopadzie-grudniu).
Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać rodziny.źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy