Będą nowe przystanki

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 06.07.2021 14:00, PG, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Nowe przystanki będą obsługiwane przez linie autobusowe nr 12, 32 i N2.
Będą nowe przystanki

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na przebudowę ul. Hałcnowskiej w Bielsku-Białej i budowę chodnika przy skrzyżowaniu z ul. Architektów. W ramach tej inwestycji przewidziano budowę nowych przystanków autobusowych.

Powstaną dwa perony:
– w kierunku centrum miasta peron zostanie zlokalizowany na istniejącym chodniku, zostanie on dostosowany do nowej funkcji poprzez zastosowanie krawężnika przystankowego, wzdłuż którego ułożone zostaną ostrzegawcze płytki integracyjne;
– w kierunku Hałcnowa wybudowany będzie nowy peron przystankowy w miejscu istniejącego rowu, do którego pasażerowie zostaną doprowadzeni poprzez nowo wyznaczone i doświetlone przejście dla pieszych.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że po zakończeniu inwestycji nowe przystanki będą obsługiwane przez linie autobusowe nr 12, 32 i N2. Budowa nowej infrastruktury przystankowej ma na celu zwiększenie dostępności do transportu zbiorowego, a tym samym skrócenie drogi dojścia do sąsiednich – oddalonych - lokalizacji przystankowych. W ubiegłych latach do dyspozycji pasażerów oddane zostały nowe przystanki autobusowe w Mikuszowicach Śląskich, Mikuszowicach Krakowskich i w Wapienicy, natomiast w czerwcu tego roku uruchomiono przystanek Cieszyńska Międzyrzecka.

źródło: UM BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy