Browar w Cieszynie do sprzedaży, kupi go Marek Jakubiak?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2020 10:50, red
Są szanse na pozytywny finał tej sprawy.
Browar w Cieszynie do sprzedaży, kupi go Marek Jakubiak?

Kilka dni temu Grupa Żywiec poinformowała pracowników browaru w Cieszynie o możliwym zamknięciu cieszyńskiego browaru.

W wydanym komunikacie podkreślono, że likwidacja działającego od 1846 roku browaru ma być ostatecznością, bo priorytetem ma być sprzedaż browaru.

Powodem mają być "przeciwności rynkowe wzmocnione przez pandemię", które powodują spadek konsumpcji piw rzemieślniczych.

Władze Cieszyna i mieszkańcy wyrazili swoje oburzenie. Wszak browar w Ciszynie cieszy się długą tradycją.

Niespodziewanie zainteresowanie zakupem cieszyńskiego browaru wyraził były poseł i kandydat na prezydenta Marek Jakubiak, który od kilku lat działa w branży piwnej.

Szanowni Państwo, Pragnę poinformować, że nawiązałem kontakt z przedstawicielem @GrupaZywiec w celu przekazania informacji o woli zakupu spółki Browar Zamkowy w Cieszynie. Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec - poinformował Marek Jakubiak,.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy