Inwestycja pod Szyndzielnią na horyzoncie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 14.04.2021 18:31,
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotowuje się do rozbudowy odcinka Alei Armii Krajowej pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, a dolną stacją kolei gondolowej „Szyndzielnia” w Bielsku-Białej.
Inwestycja pod Szyndzielnią na horyzoncie

Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln. złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Idealnie więc wpasowuje się w koncepcję programu zakładającego inwestowanie w projekty bliskie ludziom, wpływającego na poprawę kondycji fizycznej i aktywność dużej części mieszkańców Bielska-Białej oraz całego regionu.

Planowany do rozbudowy odcinek Alei Armii Krajowej przebiega w rejonie kompleksu leśnego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i ma charakter rekreacyjno-turystyczny z ograniczeniami dla ruchu samochodów osobowych. Droga stanowi część pieszego szlaku górskiego oraz trasy rowerowej nr 004 (Armii Krajowej – Szyndzielnia).


Planowana na lata 2021-2023 inwestycja obejmuje odcinek Alei Armii Krajowej o długości ok. 1,14 km wraz z rozbudową odcinka ul. Skalnej. W jej ramach zostanie rozbudowana pętla autobusowa oraz zatoki z wiatami przystankowymi. Dzięki realizacji powstanie ciąg pieszo-jezdny o charakterze deptaka z zatokami dla pieszych i rowerzystów, miejsce gromadzenia wycieczek, miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, stacja napraw i mycia rowerów. Odbudowany zostanie także pomnik kolejki gondolowej.

Piesi i rowerzyści będą więc mogli komfortowo i bezpiecznie dotrzeć do dolnej stacji kolei gondolowej. Ruch samochodowy na opisywanym odcinku będzie dozwolony wyłącznie dla miejskiej komunikacji autobusowej, mieszkańców i gości znajdujących się po drodze budynków oraz upoważnionych do wjazdu służb.


źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy