Kolejne bielskie ulice do remontu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 07.08.2020 09:29, Ulica Wadowicka, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy U
Miejski Zarząd Dróg będzie remontował i modernizował osiedlowe ulice.
Kolejne bielskie ulice do remontu

Wkrótce prace rozpoczną się na ulicach Henryka Siemiradzkiego, Zakładowej oraz Wadowickiej. Modernizowane będą także zatoki postojowe, powstanie odwodnienie niektórych dróg publicznych na osiedlu Karpackim.

Zadanie zostało podzielone na trzy części. Jego pierwsza część obejmuje remont chodnika przy ulicy Henryka Siemiradzkiego znajdującej się między ulicami Cieszyńską i prof. dr. Mieczysława Michałowicza. Drogowcy rozbiorą istniejącą nawierzchnię chodnika z płytek betonowych, jego podbudowę oraz obrzeża i w to miejsce ułożą nowe betonowe obrzeża, wykonają podbudowę z kruszywa oraz nawierzchnię chodnika z betonowej kostki brukowej. Przy okazji dokonają regulacji studni teletechnicznych.

Druga część zadania to modernizacja ul. Zakładowej w Mikuszowicach Śląskich obok ul. Bystrzańskiej. Tu również nastąpią prace rozbiórkowe, potem zostaną ułożone nowe betonowe krawężniki, wybudowane zostaną nowy wpust uliczny i studnia kanalizacji deszczowej, powstanie podbudowa jezdni i chodnika, następnie nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego oraz nawierzchnia chodnika z betonowej kostki brukowej.

W trzeciej części zadania remontowana będzie ul. Wadowicka na osiedlu Beskidzkim oraz modernizowane zatoki postojowe wraz z odwodnieniem niektórych dróg publicznych na osiedlu Karpackim. Zakres robót obejmuje frezowanie nawierzchni bitumicznych, wymianę nawierzchni chodnika z betonowej kostki brukowej oraz obrzeży betonowych, rozbiórkę nawierzchni z płyt yomb, istniejącej podbudowy, krawężników betonowych i w to miejsce wykonanie nowej podbudowy z kruszywa, ułożenie nowego krawężnika betonowego, nawierzchni z betonu asfaltowego. Wymienione zostaną dwa wpusty uliczne, zabudowa nowych przykanalików – czyli przewodów, do których odprowadza się ścieki z wewnętrznej sieci kanalizacyjnej i którymi ścieki te spływają do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Regulacji poddane będą urządzenia infrastruktury podziemnej.

źródlo: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy