Nieostrożność, która sparaliżowała miasto

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2020 12:14, PAN
W Żywcu na skutek zdarzenia drogowego występują utrudnienia zarówno w ruchu samochodowym, jak i kolejowym.
Nieostrożność, która sparaliżowała miasto

Ruch pociągów na linii Żywiec – Sucha Beskidzka jest wstrzymany, a składy PKP Intercity kierowane są objazdami przez Skawinę i Oświęcim do Zakopanego. We wtorek po godz. 20, samochód ciężarowy z żurawiem uszkodził sieć trakcyjną i urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym linii Żywiec – Skawina. Kierowca nie zachował ostrożności i zahaczył o sieć trakcyjną. Przewrócił dwa słupy trakcyjne, złamane są dwa drągi rogatki oraz słupy oświetleniowe.

Na miejsce przyjechał specjalny pociąg do naprawy sieci trakcyjnej. Wiele wskazuje na to, że dziś uda się zakończyć prace. Dla miasta to spore utrudnienie, bowiem tędy prowadzi trasa na Słowację oraz miejscowości wypoczynkowych jak Korbielów czy Jeleśnia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy