Na godzinę zgasną latarnie uliczne. To forma protestu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2020 15:26,
Apel w tej sprawie podpisał m.in. Prezydent Bielska- Białej Jarosław Klimaszewski.
Na godzinę zgasną latarnie uliczne. To forma protestu
1 grudnia część polskich samorządowców planuje protest przeciwko polityce finansowej rządu, zmniejszającej dochody samorządów. Protest ma polegać na wygaszeniu na 1 godzinę części oświetlenia ulic i parków.

Apel w tej sprawie podpisał m.in. Prezydent Bielska- Białej, Jarosław Klimaszewski. Prezydenta w tej sprawie nie popiera stowarzyszenie Niezależni.BB


Poniżej treść apelu stowarzyszenia Niezależni.BB

Podzielamy obawy inicjatorów protestu i także obawiamy się, że bez zmiany polityki rządu nasze lokalne wspólnoty znajdą się w trudnej sytuacji finansowej. Apelujemy jednak do Prezydenta naszego miasta o rezygnację z planowanej formy protestu.

Naszym zdaniem nie należy stosować takich działań protestacyjnych, które uderzają w mieszkańców miasta. Obywatele nie mogą stać się zakładnikami politycznych sporów. Jesteśmy przekonani, że bez względu na politykę rządu bielszczanie oczekują od swojego samorządu świadczenia usług publicznych na najwyższym możliwym poziomie.

Dlatego proponujemy, by ewentualne wyłączenie oświetlenia dotyczyło jedynie budynków publicznych, oświetlanych w celach estetycznych i reprezentacyjnych, np. Ratusza, Katedry czy Zamku Sułkowskich. Naszym zdaniem takie symboliczne działanie wystarczająco wyrazi stanowisko bielskiego samorządu, jednocześnie nie utrudniając codziennego życia mieszkańcom miasta. Decyzja nie należy do nas, ale mamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie poważnie rozpatrzona.

Jarosław Zięba – Prezes Stow. Niezależni.BB
Małgorzata Zarębska – Przewodnicząca Klub Radnych Niezależni.BB
Jerzy Bauer – Radny Niezależnych.BB
Janusz Okrzesik – Radny Niezależnych.BB
Tomasz Wawak – radny Niezależnych.BB,
koordynator Polski 2050 na Podbeskidziu
Jarosław Połeć – lider Polski 2050 w Bielsku-Białej
Zuzanna Niezabitowska – Polska 2050
Szymon Twardak – Polska 2050

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy