Nie dla nielegalnych odpadów! Służby kontrolują ciężarówki [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 18.12.2019 10:00, ap, foto: KMP Bielsko-Biała

Mundurowi wspólnie z inspektorami Bielskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na głównych trasach komunikacyjnych kontrolowali pojazdy ciężarowe przewożące odpady.


Nie dla nielegalnych odpadów! Służby kontrolują ciężarówki [FOTO]

We wtorek (17.12) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne.

Mundurowi i inspektorzy prowadzili kontrole na głównych trasach komunikacyjnych.

- Sprawdzali przewożone ładunki oraz prawidłowość i legalność dokumentacji związanej z przewożonymi odpadami. W ich trakcie policjanci i inspektorzy przeprowadzili w sumie 20 kontroli pojazdów ciężarowych, w tym 9 kontroli pojazdów przewożących odpady przez rejon miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego - wyjaśnia asp. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

W trakcie działań funkcjonariusze nie ujawnili naruszeń prawa związanych z nieprawidłowym przewożeniem, dokumentowaniem lub składowaniem odpadów.

Mundurowi z drogówki w związku z niewłaściwym stanem technicznym dwóch skontrolowanych pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne, a ich kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

- Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem Policji, ale każdy z mieszkańców może i powinien się przyczyniać do ochrony swojego lokalnego środowiska. Jej zwalczanie może być skuteczniejsze dzięki czujności i trosce obywateli, którzy mogą zgłaszać każde niepokojące podejrzenia Policji. Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i sprawdzane - dodaje rzecznik prasowy bielskiej policji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy