Nowa odsłona mostu na ulicy 11 Listopada

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 16.11.2020 10:27, foto: Wizualizacja mostu

Jest plan rekonstrukcji mostu na rzece Białej przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej.

Nowa odsłona mostu na ulicy 11 Listopada

Jak informują władze Bielska-Białej, rekonstrukcja będzie polegała na wykonaniu konstrukcji aluminiowej na moście zlokalizowanym wzdłuż ul. 11 Listopada. Roboty obejmą produkcję i montaż dwóch przęseł aluminiowych o długości 21 m, szerokości 0,70 m i wysokości 2,85 m. Konstrukcja będzie podświetlona oświetleniem halogenowym z możliwością zmiany światła. Most ma zostać zrekonstruowany do 23 grudnia br. Rozpoczęcie robót nastąpi niezwłocznie po zawarciu umowy z wykonawcą i przekazaniu terenu budowy.

Dzięki instalacji przęseł most będzie wierną rekonstrukcją - w zakresie formy i gabarytów - historycznego mostu na rzece Białej z okresu międzywojennego. Przypomnijmy, że w przyszłym roku przypada okrągły jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej.

Bielskie władze ogłosiły właśnie przetarg, mający wykonać tę inwestycję. Na oferty urzędnicy czekają do 19 listopada br.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy