Nowe autobusy w bielskim MZK [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.10.2021 14:50,
5 nowych Solarisów Urbino 12 zasiliło tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Nowe autobusy w bielskim MZK [FOTO]
W poniedziałek (11.10) pojazdy zostały uroczyście wprowadzone do eksploatacji. Kluczyki do nowych autobusów wręczył kierowcom wiceprezydent Bielska-Białej Przemysław Kamiński.

W pojazdach jest sporo nowości, takich jak dłuższy tylny wyświetlacz wskazujący kierunek jazdy, system antywirusowy, wygodne podparcia dla stojących pasażerów, dodatkowe piktogramy na podłogach. To też pierwsze autobusy z nową tapicerką wybraną przez mieszkańców.


– Autobusy są wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Środkowe drzwi działają w systemie odskokowo-przesuwnym, wszystkie wyświetlacze mają kontrastowe białe napisy, z przodu przy drzwiach pojawił się dodatkowy wyświetlacz z numerem linii dla osób słabowidzących. To wszystko efekt naszej współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej – mówił Prezes Zarządu Spółki Hubert Maślanka.

Nowe pojazdy wyjadą na ulice dopiero za kilka dni po dopełnieniu wszelkich formalności, m.in. rejestracji. Ich koszt wyniósł niespełna 8 milionów złotych. Dodatkowo podczas dzisiejszej uroczystości podpisano umowę na dostawę 4 autobusów przegubowych również marki Solaris. Opiewa ona na kwotę 7,5 miliona złotych. Firma ma 7 miesięcy na dostarczenie zamówienia do naszej Spółki.

Obecnie bielskie MZK dysponuje 136 autobusami, w tym 20 pojazdami przegubowymi.

INFORMAJCJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy