Mistrz Polski ze Szczyrku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 07.10.2021 16:13, PAN
Szczepan Kupczak z Sokoła Szczyrk został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Po pierwszej części rywalizacji i biegu na dystansie 10 km ze startu wspólnego W Zakopanem liderem był Andrzej Szczechowicz (Wisła Zakopane), który na finiszu okazał się minimalnie lepszy od Kupczaka. Jako trzeci linię mety przekroczył Maciej Gąsienica-Ciaptak (Wisła Zakopane).

Rywalizację na skoczni zdecydowanie wygrał Kupczak, który po skoku na odległość 104,5 metra o prawie 12 punktów pokonał Szczechowicza, który uzyskał 95 metrów. Brązowy medalista - Gąsienica-Ciaptak wylądował na 88 metrze.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.