Nowy tomograf w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.04.2021 11:50,
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z Agencji Rezerw Strategicznych najnowszej klasy tomograf komputerowy Prime SP Aquilion firmy Canon. Sprzęt kosztował ponad 2,5 mln złotych.
Nowy tomograf w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych placówki powiedział, że nowy tomograf zastąpi mocno wyeksploatowany model, 16-rzędowy aparat, który działa od 2005 roku.

- Nowy tomograf posiada 80-rzędowy skaner, który gwarantuje uzyskanie 160 warstw w ciągu jednego, trwającego 0,35 sekundy, obrotu lampy. Urządzenie zapewnia możliwie największą jakość obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej dawki promieniowania – wyjaśnił dyrektor.

Nowy tomograf posiada najwyższej jakości skaner (gantrę) o średnicy 78 cm, który jest główną częścią tomografu i dzięki zaawansowanej technologii pozwala na szybkie postawienie diagnozy i badanie większej liczby pacjentów. Nowa, ulepszona konstrukcja gantry gwarantuje łatwy dostęp do pacjentów zarówno z przodu, jak i z tyłu, co jest bardzo istotne w przypadku osób podłączonych do aparatury podtrzymującej życie.

Stół o nośności do 315 kg, posiada również opcję ruchu poprzecznego, co znacznie ułatwia pracę osób wykonujących badanie. Możliwość obniżania stołu do bardzo niskiej pozycji zapewnia komfort m.in. osobom z niepełnosprawnością ruchową i ułatwia ich pozycjonowanie.

Instalacja nowego tomografu potrwa około miesiąca.

INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy