Ponad rok potrwa przebudowa drogi w gminie Porąbka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2022 10:53, INFORMACJA PRASOWA
Wkrótce ruszy przebudowa drogi powiatowej- ul. Bukowskiej w gminie Porąbka. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy.
Ponad rok potrwa przebudowa drogi w gminie Porąbka

Mowa o prawie 2,5- kilometrowym odcinku na trasie z Czańca do Porąbki. Inwestycja, warta prawie 14 mln zł zostanie zrealizowana dzięki środkom z rządowego funduszu „Polski Ład”. Powiat Bielski pozyskał na ten cel 95 proc. wartości całego przedsięwzięcia. Wkład własny zapewniają po połowie: gmina Porąbka i powiat.

Drogowcy pojawią się na odcinku od skrzyżowania z ul. Kard. Karola Wojtyły do skrzyżowania z ul. Brzozową. Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi oraz budowę zatok autobusowych.

– Droga jest można powiedzieć piękną turystyczną „półką”, jeśli chodzi o przejazd, natomiast buduje się tam coraz więcej domów i staje się ona niebezpieczna. Właśnie dlatego na całej długości powstanie tam chodnik lub pobocze. Cieszę się i dziękuję za wsparcie z „Polskiego Ładu”, ponieważ nie byłoby nas stać na tak kosztowną przebudowę – mówi starosta Andrzej Płonka.

Kolejna kluczowa sprawa, to odwodnienie. Przy ul. Bukowskiej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a istniejące przepusty zostaną przebudowane.

Na miejscu pojawi się tymczasowa organizacja ruchu, wraz z postępem prac mogą się pojawić okresowe utrudnienia.

Wykonawca ma czas do lipca 2023 r.

źródło: M. Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy