Akcja ratunkowa w kopalni, nie żyje dwóch górników [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2022 08:07, foto: jsw.pl
Cały czas trwa akcja ratunkowa.
Akcja ratunkowa w kopalni, nie żyje dwóch górników [AKTUALIZACJA]

Od północy w nocy z wtorku na środę (19/20.04) w kopalni Pniówek w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim trwa akcja ratunkowa po prawdopodobnie dwóch wybuchach metanu.

Do wypadku doszło w ścianie N-6 na poziomie 1000 metrów o godzinie 0.15. W akcji ratunkowej bierze udział 13 zastępów ratowniczych. W sztabie akcji przebywają przedstawiciele Zarządu JSW oraz Wyższego i Okręgowego Urzędu Górniczego. Rodziny poszkodowanych górników zostały objęte opieką psychologów

W zagrożonym rejonie przebywało łącznie 42 pracowników, 12 z nich trafiło do szpitali.

Akcja ratunkowa cały czas trwa.

- Ratownikom udało się dotrzeć do dwóch poszkodowanych osób. Niestety, lekarz stwierdził ich zgon. Ratownicy w dalszym ciągu poszukują ośmiu osób - poinformowała w środę rano Jastrzębska Spółka Węglowa.

AKLTUALIZACJA
Niestety, przed południem poinformowano, że liczba ofiar wzrosła do pięciu. - Akcja ratownicza została wstrzymana do czasu odbudowy zapory pyłowej, zabezpieczającej przed wybuchem metanu bazę ratowniczą - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy