Kierowca quada miał prawie 3 promile!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.04.2022 10:06,
39-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu oraz nie miał uprawnień do prowadzenia tego rodzaju pojazdu.
Kierowca quada miał prawie 3 promile!

W piątek (15.04) około południa dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej; aspirant sztabowy Marcin Adamczyk w trakcie służby obchodowej w rejonie zapory w Wapienicy zauważył quada bez tablic rejestracyjnych.

Mundurowy zatrzymał pojazd do kontroli. Okazało się, że jest on niezarejestrowany, a kierujący nim 39-letni bielszczanin był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu go policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

- Rejon Zapory wodnej im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Wapienicy to popularny wśród mieszkańców rejon turystyczno-rekreacyjny. Niestety nie każdy szanuje ten bogaty przyrodniczo zakątek Beskidów. Do najczęstszych przewinień należy parkowanie pojazdów w miejscach, gdzie jest to zabronione, co utrudnia ruch na drogach będących jednocześnie szlakiem turystycznym i drogami p.poż. oraz wjeżdżanie na tereny leśny quadami i motocyklami. Dlatego policjanci regularnie patrolują tę okolicę i prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy