Pełna atrakcji majówka w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.04.2022 07:30,
Już za dwa tygodnie Majówka. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje wiele atrakcji. Będzie świętować z Akademią Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki & Powrotem Bractwa Śródziemia, zorganizuje koncerty, wystawę i oczywiście uroczystości patriotyczne.
Pełna atrakcji majówka w Bielsku-Białej

Pod hasłem Wojownicy Światów Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki & Powrót Bractwa Śródziemia obchodzą jubileuszu 20-lecia istnienia. Ich jubileuszowe uroczystości rozpoczną się już 30 kwietnia o godz. 12.00 na placu Ratuszowym marszem rekonstruktorów zmierzającym do Parku Słowackiego, który stanie się ich obozowiskiem. O godz. 19.30 przemieszczą się z kolei na płytę Rynku, gdzie nastąpi prezentacja grup rekonstrukcyjnych, a o godz. 20.00 rozpocznie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu Bielskiej Orkiestry Kameralnej w oprawie inscenizacyjnej właśnie grup rekonstruktorskich. 1 maja w godz. 12.00-17.00 w Parku Słowackiego zaplanowano rodzinny piknik z wojami, a w programie - animacje, konkursy, turniej rycerski i wiele innych atrakcji.

Uroczystości Święta Konstytucji rozpoczną się 3 maja na placu Ratuszowym o godz. 10.00, w programie - hymn państwowy, wciągnięcie na maszt flagi państwowej, przemówienia, defilada kompanii honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Konfederatów Barskich. O godz. 10.30 z pl. Ratuszowego wyruszą do katedry św. Mikołaja - kompania honorowa 18BP, przedstawiciele władz miejskich, policji, straży pożarnej, Młodzieżowej Rady Miasta oraz Bielska Orkiestra Dęta – formacja wojskowa i poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, harcerzy ZHP i ZHR, stowarzyszeń i szkół. W katedrze o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny.

Dalsze trzeciomajowe obchody odbędą się już w samym Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. O godz. 17.30 otwarta zostanie tam wystawa poświęcona Konstytucji 3 maja, zaplanowano prezentację pierwodruku konstytucji oraz wykład na jej temat Wojciecha Kochlewskiego z Warszawy. Po wernisażu, o godz. 18.00, BCK zaprosi swoją publiczność na koncert Wolność kocham i rozumiem, w którym wystąpią artyści: Agnieszka Dyk (Brathanki), Andrzej Krzywy (De Mono), Gabriel Fleszar oraz zespół MONK. Wokalistom będzie towarzyszył zespół w składzie - gitarzysta Paweł Mazur, klawiszowiec Paweł Maurycy, gitarzysta basowy Jerzy Drobot, perkusista Kamil Patulski i saksofonista Dawid Pikul oraz wokaliści Milena Łącka i Jarek Tucki.


Zanim skorzystamy z oferty bogatego programu Majówki Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprasza jeszcze na kwietniowe koncerty. Tylko szczęśliwcy, którym udało się kupić bilety na kolejny, kwietniowy Koncert dla wszystkich posłuchają 20 kwietnia Eleni. Bilety na jej występ - w ramach tego cieszącego się wielką popularnością BCK-owskiej publiczności cyklu - rozeszły się w mig. 21 kwietnia o godz. 20.00 w BCK wystąpi wokalista, raper, autor utworów muzycznych i tekstów – Tymek, w ramach trasy Odrodzenie.

Jego płyty wielokrotnie osiągały status platynowych i diamentowych. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel Język ciała. 23 kwietnia o godz. 18.00 BCK zaplanował muzyczne spotkanie z Nosowską. Katarzyna Nosowska – to osoba-instytucja, nie tylko charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz zdobywczymi złotych i platynowych płyt, ale także felietonistka i osobowość medialna.

źródło: UU Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy