Przez koronawirusa remonty dróg będą opóźnione

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2020 14:44, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Dlaczego?
Przez koronawirusa remonty dróg będą opóźnione

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, "W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, prace polegające na remontach cząstkowych w zakresie bieżącego utrzymania dróg są wykonywane z opóźnieniem"

MZD informuje, że powodem opóźnień jest niedostateczna liczba brygad spowodowana absencją pracowników firm wyłonionych w przetargu do prowadzenia prac remontowych. Część z nich przebywa na zwolnieniu lekarskim z powodu odbywanej kwarantanny lub na zasiłku opiekuńczym na dziecko. Miejski Zarząd Dróg informuje, że dokłada wszelkich starań, aby prace opóźnione z powodu epidemii były nadrabiane w miarę możliwości, jakimi dysponują wykonawcy.

- Przypominamy, że roboty wykonywane są w kolejności dokonanych zgłoszeń, mając na uwadze rodzaj uszkodzeń nawierzchni i ich bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Istotne są również warunki atmosferyczne - czytamy w komunikacie MZD.

Miasto jest podzielone na cztery strefy, każdą z nich obsługują trzy brygady remontowe. Wykonawców tych prac Miejski Zarząd Dróg wyłonił w drodze przetargu na lata 2020-21. Z powodu absencji pracowników w firmach wykonujących remonty, opóźnienia są nieuniknione.

- Zamiast 12 brygad pracuje 6. Prace biegną, ale w zwolnionym tempie. Niemniej wszystkie konieczne roboty zostaną wykonane – zapewnia dyrekcja MZD.

źródło: MZD / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy