Przystanek przy hotelu Prezydent wrócił na miejsce

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 26.07.2023 14:06,
Ku wielkiej radości pasażerów przystanek naprzeciw Hotelu Prezydent ponownie chroni ich przed wiatrem i deszczem. Właśnie ukończono budowę peronu przystankowego Hotel Prezydent kier. Mikuszowice.
Przystanek przy hotelu Prezydent wrócił na miejsce

Prace zrealizowano w ramach zadania Rozbudowa ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej – budowa peronu przystankowego przy ulicy 3 Maja. Na fundamentach betonowych postawiono dwie wiaty przystankowe, tzw. konserwatorskie, ułożono również nową nawierzchnię z kostki betonowej. Wzdłuż krawędzi peronu przystankowego zamontowane zostały antypoślizgowe kostki integracyjne wraz z płytkami naprowadzającymi, co ma na celu ułatwienie osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

W najbliższych tygodniach zmianie ulegnie także lokalizacja istniejącej tablicy dynamicznej informacji pasażerskiej, która zamontowana zostanie na środku peronu, pomiędzy wiatami przystankowymi.

Zamontowane na przystanku przy u. 3 Maja wiaty służyły do tej pory pasażerom na przystankach Partyzantów Belos – gdzie z uwagi na niewielkie potoki pasażerskie nie były wykorzystywane zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami. W ich miejsce zamontowane zostały standardowe konstrukcje (przystanki w kolorze grafitowym montowane na II obszarze miasta – poza strefą konserwatorską). Wiaty konserwatorskie w kolorze piaskowym charakteryzują się zwiększoną długością oraz szerokością ścian bocznych, większy jest także dach – co pozwala na zapewnienie schronienia dla większej liczby oczekujących pasażerów. Stąd też decyzja o zmianie lokalizacji konstrukcji na jeden z najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystanków. Wiaty przystankowe, które dotąd służyły pasażerom w centrum miasta zostaną odświeżone oraz wyczyszczone wraz z wymianą na nowe siedziska.

Warto przypomnieć, że problemy z przystankiem przy ul. 3 Maja i jego posadowieniem rozpoczęły się w zeszłym roku. Obszar pomiędzy kamienicami przy ul. 3 Maja stanowiący działkę nr 41 obręb Dolne Przedmieście 56 przez wiele lat był własność prywatną. Na tej działce stała również wiata przystankowa – prywatna własność Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej. Po blisko 20-letnim okresie eksploatacji jej stan techniczny był zły.

Dlatego decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielska-Białej wiata została zdemontowana w trybie natychmiastowym. Z uwagi na brak zgody właścicieli terenu na sprzedaż działki pod nową wiatę przeprowadzone zostało postepowanie wywłaszczeniowe części terenu niezbędnego do realizacji tego celu publicznego. W listopadzie ub. roku w obrębie przystanku zamontowana została tymczasowa wiata w alternatywnej lokalizacji dla zapewnienia oczekującym pasażerom schronienia. Teraz powstał przystanek docelowy

źródło: UM Bielsko-Biała, foto: fot. WK UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy