Są chętni na zakup kopalni Silesia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2020 09:39, red
Jeszcze niedawno wydawało się, że czechowicka kopalnia zostanie za zamknięta, a tymczasem pojawiło się światełko w tunelu.
Są chętni na zakup kopalni Silesia

Kopalnię Silesia w 2010 r. kupił czeski koncern EPH. PG Silesia jest obecnie największą prywatną kopalnią w Polsce i zatrudnia ponad 1,7 tys. osób. Czeski właściciel postanowił jednak wycofać się z Czechowic, zapowiedział zwolnienia i zamknięcie kopalni.

Ostatnio w wyniku rozmów ze związkami udało się zatrzymać plan zwolnień. Są także szanse, że cała kopalnia zostanie uratowana.

Jak poinformowano, cztery podmioty złożyły oferty kopna czechowickiej kopalni. Potencjalni inwestorzy reprezentują branżę górniczą i finansową.

Decyzje w sprawie przyszłości kopalni i ewentualnie wyboru nowego inwestora zapadną prawdopodobnie pod koniec roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy