Złotówka za czynsz, czyli program pomocy Bielska-Białej dla firm

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.03.2020 16:55, INFORMACJA PRASOWA
Złotówka za czynsz, czyli program pomocy Bielska-Białej dla firm

Jak informuje bielski ratusz, władze Bielska-Białej przygotowują nowe rozwiązania, które mają pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w poradzeniu sobie w trudnej sytuacji wynikłej z powodu epidemii koronawirusa.


Program wyjścia z kryzysowej sytuacji został zatytułowany Restart BB 2020. Obejmuje trzy dziedziny: bezpieczeństwo, pomoc dla przedsiębiorców i inwestycje.
Bezpieczeństwo oznacza przede wszystkim zaopatrywanie w środki ochrony pracowników służby zdrowia, policjantów, strażaków i strażników miejskich oraz szczególną organizację pracy Urzędu Miejskiego, umożliwiającą załatwienie większości urzędowych spraw za pomocą Internetu.

Wsparciem dla przedsiębiorców działających w lokalach należących do miasta będzie m.in. możliwość ubiegania się w okresie od kwietnia do czerwca br. o zmniejszenie stawki miesięcznego czynszu do poziomu 1 zł netto oraz 60-dniowy termin płatności.

- Co do inwestycji miejskich, nie zostaną ograniczone, co pozwoli funkcjonować miejscowym firmom i zapewni pracę bielszczanom. To pomoc skierowana do Was bezpośrednio z samorządu i mam nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom dacie radę przetrwać, a w przyszłości – ponownie rozwinąć skrzydła - pisze prezydent.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy