Zwolnienia z podatku od nieruchomości w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2020 10:13, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Będą zwolnienia z podatku od nieruchomości dotyczące budynków lub ich części, w których zostaną wykonane remonty elewacji. Ma to być zachęta do renowacji budynków i tym samym podnoszenia atrakcyjności miasta.
Zwolnienia z podatku od nieruchomości w Bielsku-Białej

Dla zachęcenia i wsparcia działań właścicieli budynków prywatnych oraz wspólnot mieszkaniowych - zarówno osób fizycznych jak i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – Rada Miejska Bielska Białej na XXIV sesji podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części, w których zostaną wykonane remonty elewacji. To kontynuacja obowiązującej obecnie uchwały uzupełniona o ulice, które wcześniej nie były objęte zwolnieniem.

Chodzi o ulice: 1 Maja, Stefana Batorego, Bohaterów Warszawy, Cechową, gen. Stefana Grota Roweckiego, Krótką, kpt. Aleksandra Kunickiego, Legionów na odcinku od placu Wolności do ulicy Józefa Piłsudskiego, Łukową, Młyńską, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Nad Niprem, Ignacego Jana Paderewskiego, Powstańców Śląskich, Szkolną, Thomasa W. Wilsona oraz Wyzwolenia na odcinku od ulicy ks. Stanisława Stojałowskiego do ulicy Józefa Piłsudskiego.

Zapisane w uchwale RM ulice i place to ciągi komunikacyjne, dojazdowe, handlowo-usługowe, trasy piesze do instytucji kulturalnych, atrakcji turystycznych i zabytków.

źrodło: UM Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy