O Bielsku wiedzą prawie wszystko [foto]

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.11.2019 18:00, ap, UM Bielsko-Biała
Ta młodzież zawstydza niejednego mieszkańca. Laureaci 35. edycji konkursu wiedzy o Bielsku-Białej odebrali nagrody. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.
O Bielsku wiedzą prawie wszystko [foto]
We wtorek (5.11) w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”.Była to już 35. edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. Laureatom nagrody wręczył prezydent Jarosław Klimaszewski. Podziękowania trafiły także na ręce pedagogów, którzy przygotowali do udziału w tym trudnym konkursie swoich podopiecznych.

W tegoroczną edycję konkursu zaangażowanych było 18 szkół w Bielsku-Białej (11 podstawowych i 7 średnich). W eliminacjach wewnątrzszkolnych we wrześniu uczestniczyło 126 uczniów. Spośród nich wybrano 45 (27 ze szkół podstawowych, 18 ze szkół średnich) uczestników etapu pisemnego, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej 18 października. Po 10 najlepszych uczestników z każdego typu szkół brało udział w finale ustnym 29 października, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej i ostatecznie zdecydował o kolejności. Finaliści to młodzi ludzie najlepiej orientujący się w problematyce historii i kultury Bielska-Białej.

- W dzisiejszych podstawach programowych nauczanie wiedzy o regionie zostało niemal w całości wyrugowane. Tym bardziej należy docenić zaangażowanie wielu nauczycieli oraz dyrekcji szkół w dzieło budzenia świadomości regionalnej i zainteresowania dziejami naszego miasta. Świadomość, że wśród młodzieży naszych szkół mamy tak wielu młodych ludzi, dla których życie naszej małej ojczyzny nie jest obojętne nastraja wyjątkowo optymistycznie. To oni będą w przyszłości budować dobrobyt naszego miasta. Oby ich entuzjazm i zaangażowanie nie osłabło. Należy mieć nadzieję, że nie będą jedynie mieszkańcami naszego miasta, ale świadomymi swojej roli obywatelami społeczności lokalnej miasta Bielska-Białej - mówił organizator konkursu, dr Rafał Butor.

Laureaci:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Marcin Wójcicki - SP Nr 13
II miejsce - Patryk Lada - SP Nr 30
III miejsce - Martyna Łoboz - SP Nr 6
IV miejsce - Małgorzata Malarz - SP Nr 13
V miejsce - Natalia Matlak - SP Nr 6
VI miejsce Szymon Klajmon - SP Nr 38
VII miejsce - Weronika Gawęda - SP Nr 29
VIII miejsce - Martyna Kwiatkowska - SP Nr 38
IX miejsce - Agata Pawlas - SP Nr 13
X miejsce - Julia Domiter - SP Nr 9.

Szkoły Średnie
I miejsce - Wiktoria Warot – I LO
II miejsce - Adam Pudełko - Zespół Szk. Ekonom.
III miejsce - Wiktoria Lada – I LO
IV miejsce - Michał Englert – I LO
V miejsce - Martyna Szóstek – III LO
VI miejsce - Bartosz Bień – III LO
VII miejsce - Franciszek Ślusarczyk - V LO
VIII miejsce - Bartosz Lekki – V LO
IX miejsce - Karolina Płócienniczak – VIII LO
X miejsce - Aleksandra Czul – II LO

Gratulujemy!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy