W piątek i sobotę kolejne koncerty w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.08.2020 09:02,
Początek o godzinie 19:00.
W piątek i sobotę kolejne koncerty w Bielsku-Białej

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski serdecznie zaprasza na Rynek na kolejne koncerty z cyklu #dumnizBB! Czeka nas ogromna dawka muzycznych emocji, feeria barw, świateł i dobra zabawa do późnego wieczora!

W najbliższy weekend zagrają: 21 sierpnia Jovi – Jazz is On i Ghostman, a 22 sierpnia Miss Aicha & Ustronsky Band oraz Mikrokosmos. Początek koncertów o godz. 19.00.

Jovi – Jazz is On
Jovi to wokalistka, autorka tekstów o charakterystycznej, momentami zachrypniętej barwie głosu. Autentyczna, szczera, z ogromną pasją do tworzenia muzyki. Inspiruje się wieloma gatunkami, takimi jak rock, jazz, soul, funk, rap i wiele, wiele innych. Wraz z Michosem stworzyli duet idealny. Obecnie pracują nad ukończeniem debiutanckiej, anglojęzycznej płyty Mindsex.
Niespodzianką jest fakt, iż dzięki inicjatywie Marcina Smolika oraz Janka Maciejowskiego wszystkie utwory z płyty zostały przearanżowane na żywe instrumenty, co czyni materiał jeszcze smaczniejszym.
Kto miał okazję usłyszeć Jovi na tegorocznej Bielskiej Zadymce Jazzowej, na pewno nie będzie zawiedziony.
Skład zespołu:
Jowita Wolak Jovi – wokal
Michał Michos Kubica – sample/gramofon
Paweł Krawiec – gitara
Jan Pieniążek – perkusja
Bartek Lucjan – gitara basowa
Miłosz Pieczonka – saksofon altowy
Jan Maciejowski – klawisze
Tymon Kosma – Wibrafon
https://www.facebook.com/Jovi.bb/

Ghostman
Zaczynał od gry na saksofonie, by po 20 latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.
Skład zespołu:
Ghostman –wokal
Łukasz Forest Piechota – instrumenty klawiszowe
Robert Szewczuga – bas
Sławek Berny – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Maciejowski – skrzypce
https://www.facebook.com/ghostmansound/


Miss Aicha
Charyzmatyczna wokalistka z Bielska-Białej, liderka i założycielka zespołu Aicha Magija, uczestniczka programów telewizyjnych: X-Factor, Must Be The Music, Bitwa na Głosy. Finalistka programu All Together Now.
https://www.facebook.com/aichamagija/

Ustronsky Band
Ustronsky Band to muzycy zespołu wywodzącego się z Ustronia, laureaci opolskiego konkursu Debiuty. Na Rynku w Bielsku-Białej zaprezentują mieszankę utworów coverowych we własnych aranżacjach. Zapewnią dawkę pozytywnej energii i muzyczny kunszt na najwyższym poziomie!
Skład zespołu:
Zbigniew Bałdys – gitara
Bartek Herman – perkusja
Dorota Zaziąblo – pianino
Patryk Bizukojć – gitara basowa
Marcin Żupański – saksofon
Aicha – wokal
https://www.facebook.com/ustronsky/

Mikrokosmos
Nie tak dawno temu, całkiem niedaleko od miejsca w którym właśnie siedzisz, szóstka ludzi utworzyła krąg, z którego zaczęły wydobywać się dźwięki. Splatały się powoli tworząc frazy i harmonie, coraz bogatsze i bogatsze, aż z ich chaosu wyłonił się Mikrokosmos. Jego członków połączyła miłość do funku, groove`u, brzmień wszechświata i energii, którą współtworzą.
Choć śpiewają po polsku, grają we wszystkich językach świata. W ostatnich miesiącach skakali w wielu miejscach Polski, od dużych festiwali, po małe kluby, udowadniając, że na tej planecie buja cały czas. Grali już przed takimi artystami jak Kult, Nocny Kochanek, Akurat, Grubson, Krzysztof Krawczyk, czy Smolik/Kev Fox.
Skład zespołu:
Łukasz Klec – wokal
Nikodem Dybiński - instrumenty klawiszowe
Jakub Byczek – gitara
Dawid Ptak – gitara basowa
Fabian Klimanek – trąbka
Robert Kosiński – puzon
Jakub Dyba – saksofon
https://www.facebook.com/Mikrokosmosofc/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy