16 grudnia uruchomione zostaną syreny alarmowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 14.12.2020 14:05,
W całym województwie śląskim o tej samej godzinie uruchomione zostaną syreny.
16 grudnia uruchomione zostaną syreny alarmowe

16 grudnia 2020 r. o godz. 1100 w Katowicach zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Syreny zawyją w rocznicę pacyfikacji w kopalni „Wujek” dla upamiętnienia ofiar tamtych wydarzeń.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Syreny zostaną uruchomione na terenie miasta Katowice przez Urząd Miasta.

***

Trening sprawności syren alarmowych zostanie przeprowadzony na podstawie § 8 punkt 3 oraz § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy