Bielski maluch na nakrętki w Dzień Dobry TVN

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.02.2021 12:57, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Popularny ostatnio czerwony maluch na plastikowe nakrętki z osiedla Złote Łany znowu stał się znany na całą Polskę.
Bielski maluch na nakrętki w Dzień Dobry TVN

W piątek (5.02) do Bielska-Białej zawitała ekipa programu "Dzień Dobry TVN", by poświęcić kilka minut rozmowie o historii najpopularniejszego samochodu polskiej motoryzacji.

Zaproszeni goście opowiadali o fenomenie malucha i podkreślali, że z pewnością ta popularność przyczyniła się do tak ogromnego zainteresowania mieszkańców Bielska-Białej nietypowym pojemnikiem na plastikowe nakrętki. Do tej pory udało się nazbierać ponad 250 kg plastiku!

Jeden z pomysłodawców malucha na plastikowe nakrętki, radny Maksymilian Pryga przedstawił historię samego miejsca, w którym stoi pojemnik. Złote Łany było osiedlem zbudowanym właśnie z myślą o pracownikach Fabryki Samochodów Małolitrażowych i postawienie tutaj takiego właśnie maluszka było jak najbardziej uzasadnione - podkreślał radny. Natomiast Bartosz Balicki z Automobilklubu Beskidzkiego opowiadał o samym fiacie 126p, o jego wadach i bezsprzecznych zaletach.

Kolejne maluchy na nakrętki staną niebawem w innych lokalizacjach na terenie Bielska-Białej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy