#Zakochaj się w powiecie bielskim❤. Konkurs fotograficzny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 03.02.2021 11:11, INFORMACJA PRASOWA
Z czym kojarzy wam się powiat bielski? Jakie budzi emocje? A może macie swoje ulubione miejsce, do którego wracacie? Utrwalcie to na zdjęciu!
#Zakochaj się w powiecie bielskim❤. Konkurs fotograficzny

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym #zakochaj się w powiecie bielskim❤

To propozycja dla wszystkich fotografów amatorów- naszych mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają powiat bielski- pasjonatów górskich wędrówek i zimowych aktywności sportowych. „Hasło konkursu możecie potraktować dosłownie, ale też dowolnie go interpretować. Liczymy na nieoczywiste zdjęcia znanych miejsc, które nas zaskoczą. Mogą przedstawiać osoby zakochane w sobie lub w przyrodzie”- mówi Magdalena Więzik z biura ds. promocji, kultury, sportu i turystyki w bielskim starostwie. Zasady są proste: zrób ciekawe zdjęcie w plenerze w powiecie bielskim, a następnie wyślij je wraz z kartą zgłoszenia i zgodą na adres: [email protected]

Każdy uczestnik może wysłać jedną pracę. Wcześniej warto przeczytać regulamin konkursu, który znajdziecie na stronie internetowej powiatu.

Chętni mają czas do 14 lutego. Jury wybierze 3 najlepsze fotografie, których autorzy otrzymają karty podarunkowe o wartości 100 zł, gadżety promocyjne powiatu bielskiego i dyplomy. Internauci zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności. Zdjęcia będzie można zobaczyć i ocenić na fanpage`u powiatu na Facebook`u od 15.02 do 18.02. Dodatkową motywacją niech będzie to, że prace zwycięzców będzie potem można zobaczyć na materiałach promocyjnych powiatu bielskiego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin

konkursu fotograficznego

#zakochaj się w powiecie bielskim


 1. Postanowienia ogólne

 1. Organizator: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, dane kontaktowe: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Piastowska 40, tel. 33 8 136 873, www.powiat.bielsko.pl; [email protected]

 2. Konkurs ma charakter otwarty o zasięgu ogólnopolskim.


 1. Cele konkursu:

 1. promocja atrakcyjnych miejsc na terenie powiatu bielskiego oraz popularyzowanie turystyki górskiej, turystyki rodzinnej i rekreacyjnej,

 2. pobudzenie inwencji twórczej w zakresie fotografii,

 3. wzbudzenie pozytywnych emocji, a nawet miłości związanej z przebywaniem na terenie powiatu bielskiego,

 4. uwrażliwienie na piękno terenów powiatu bielskiego i zachęcenie do utrwalania ich na fotografii.


 1. Tematyka konkursu:


Tematyką konkursu jest fotografia przedstawiająca lub interpretująca hasło #zakochaj się w powiecie bielskim, wykonana w plenerze na terenie powiatu bielskiego (góry, lasy, parki, rzeki, atrakcje turystyczno-kulturalne itp.).


 1. Warunki uczestnictwa:

 1. Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie lub dzieci i młodzież zgłaszane przez pełnoletniego przedstawiciela.

 2. Uczestnicy konkursu przygotowują fotografię przedstawiającą lub interpretującą hasło #zakochaj się w powiecie bielskim.

 3. Fotografia może przedstawiać sam plener z wykorzystaniem hasła konkursu, serduszek itp. lub osoby odwiedzające powiat bielski w otoczeniu przyrody lub atrakcji turystycznych (góry, lasy, parki, rzeki, trasy pisze i rowerowe, atrakcje turystyczno-kulturalne itp.).

 4. Na konkurs nie będą przyjmowane kolaże zdjęć.

 5. Uczestnicy konkursu wykonują jedną fotografię i przesyłają ją, wraz z kartą zgłoszenia (załącznik nr 1) do dnia 14 lutego 2021 r. włącznie, na adres mailowy: [email protected] lub [email protected]

Należy przesłać zdjęcie/skan karty/zgody podpisanej ręcznie.

 1. Plik w formacie .jpg powinien być opisany imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym wskazaniem miejsca wykonania (np. Jan Kowalski, Trasa na szczyt Skrzycznego w Szczyrku).

 2. Wszystkie osoby ujęte w kadrze muszą przesłać wypełnioną zgodę na przetwarzanie wizerunku, w przypadku osób niepełnoletnich zgodę taką wyrażają rodzice/opiekunowie prawni.

 3. Zgłoszenie do konkursu jest równoczesne z akceptacją niniejszego regulaminu.


 1. Terminy, ocena, nagrody:

 1. Zdjęcie wraz z wypełnioną kartą należy przesłać do 14 lutego 2021 r. na adres [email protected] lub [email protected].

 2. Komisja oceniająca w skład, której wchodzić będą pracownicy Biura ds. Promocji Powiatu oraz Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, wybierze 3 laureatów spośród wszystkich prawidłowo nadesłanych prac.

 3. Dodatkową nagrodą będzie nagroda publiczności, przyznana autorowi zdjęcia, które w głosowaniu internetowym otrzyma największa liczbę głosów.

 4. Autorzy nagrodzonych zdjęć otrzymają pamiątkowe dyplomy, gadżety promocyjne oraz karty podarunkowe o wartości 100 zł.


 1. Nagroda publiczności: w dniu 15 lutego do godz. 15.30 na fanpage’u powiatu bielskiego na portalu społecznościowym Facebook, udostępnimy wszystkie nadesłane zdjęcia. Od tego momentu rozpocznie się internetowe głosowanie na najpiękniejsze zdjęcie. Za ważny głos uznaje się: „lajk” w postaci łapki w górę lub „super” w postaci serduszka pod wybraną fotografią.

 2. Można głosować na kilka zdjęć.

 3. Głosowanie zakończy się 18 lutego o godzinie 14.00.

 4. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 lutego b.r. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej powiatu bielskiego www.powiat.bielsko.pl oraz na portalach społecznościowych Facebook i Instagram.

 5. Nagrody zostaną przekazane laureatom, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.


 1. Przetwarzanie danych osobowych:

 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego dalej w skrócie „RODO”, informujemy, iż:

Administratorem danych osobowych jest Starosta Bielski – Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej 40. Zebrane dane będą przetwarzane do momentu wygaśnięcia podstawy prawnej przetwarzania z wyłączeniem celów statystycznych, archiwalnych i zabezpieczenia przyszłych roszczeń administratora danych. Dostęp do danych mają podmioty zewnętrzne świadczące usługi na rzecz Urzędu w zakresie niezbędnym do ich realizacji oraz podmioty uprawnione do dostępu do danych na podstawie przepisów prawa.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne – jednakże niezbędne do udziału w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych, ich sprostowania oraz prawo do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie, jednakże wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzania danych osobowych Pani/Pana lub Pani/Pana dziecka narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych : [email protected]


 1. Postanowienia końcowe:

 1. Nadesłanie w terminie pracy spełniającej warunki konkursu, oznacza akceptację przez uczestnika niniejszego „Regulaminu konkursu” oraz oświadczenie, że praca jest wynikiem oryginalnej twórczości i że nie narusza praw osób trzecich, a w razie gdyby, mimo zachowania należytej staranności, do takiego naruszenia doszło, zwolnienie organizatora konkursu od odpowiedzialności za takie naruszenie.

 2. Organizator zastrzega sobie prawo do wielokrotnego wykorzystania prac konkursowych w materiałach promocyjnych bez dodatkowej zgody autorów oraz bez wypłacenia honorariów autorskich.

 3. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy