Pożar budynku mieszkalnego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.02.2021 09:09, foto: OSP Świętoszówka
Trwa ustalenia przyczyn nocnego pożaru.
Pożar budynku mieszkalnego
W poniedziałek (1.02) w nocy strażacy z kilku jednostek walczyli z pożarem budynku mieszkalnego w miejscowości Biery (gmina Jasienica) na ul. Słonecznej.


Straty będą bardzo duże, spłonęło poddasze. Nikomu nic się nie stało.

- Informację o pożarze dyżurni stanowiska kierowania PSP otrzymali o godzinie 19:19. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów, stwierdzono że pali się budynek mieszkalny typu "kanadyjka". Poddasze było objęte ogniem, a płomienie wychodziły na dach. Z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów wyszła jedna osoba, która potwierdziła iż w budynku nie ma innych osób. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody na dach budynku oraz jednego od wewnątrz na palące się poddasze. W międzyczasie ratownicy przeszukali budynek celem potwierdzenia informacji o braku innych osób wewnątrz.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki poszycia dachu oraz części ścian na parterze budynku tuż przy kominie. Następnie budynek sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Świętoszówka celem dozorowania pogorzeliska.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku i częściowo jego ściany. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania zakończono o godz. 22:44. Poza jednostkami z PSP w działaniach brały udział zastępy z OSP Jasienica i Świętoszówka

- informuje st. kpt. Patrycja Pokrzywa, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy