Jubileusze małżeńskie w bielskim ratuszu

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 15.02.2023 14:05, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB
W środę 15 lutego w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.
Jubileusze małżeńskie w bielskim ratuszu

Prezydent złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączyli się także ksiądz kanonik Krzysztof Strzelczyk z rzymskokatolickiej parafii Opatrzności Bożej w Białej i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.
Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Maria i Marian Aniołowie, Barbara i Adam Barteccy, Marianna i Witold Borysowie, Anna i Andrzej Cofórowie, Danuta i Wiesław Czaudernowie, Józefa i Jan Czyżykowie, Wanda i Henryk Friedrichowie, Małgorzata i Wilhelm Hetnałowie, Jadwiga i Stanisław Janczarowie, Genowefa i Henryk Knapkowie, Alina i Edmund Kruszewscy, Daniela i Mirosław Krysiakowie, Teresa i Edward Kubasowie, Krystyna i Bogusław Łaskarzewscy, Emilia i Stanisław Popadiukowie, Małgorzata Litarska-Siemaszko i Tomasz Siemaszko, Anna i Jan Siwkowie, Mieczysława i Zenon Strumidłowie, Feliksa i Wacław Sobierajowie, Bogusława i Kazimierz Stworowie, Ewa i Eugeniusz Wanatowie, Miłosława i Mirosław Zarembowie. 60 lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Czesława i Eugeniusz Foksińscy, Marianna i Henryk Giertlerowie, Zofia i Józef Gęgowie, Renata i Józef Kuklowie.


Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy