Lepsza droga pod Szyndzielnię

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 19.08.2022 13:34, foto: Miejski Zarząd Dróg
Ponadkilometrowy odcinek rozbudowywanej alei Armii Krajowej nabiera ostatecznych kształtów, co oznacza, że już niedługo łatwiej będzie nam dostać się pod Szyndzielnie.
Lepsza droga pod Szyndzielnię

Zgodnie z planem postępują kolejne etapy robót w ramach rozbudowy górnego odcinka alei Armii Krajowej. Trwająca od jesieni 2021 r. inwestycja dotyczy części alei pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila a dolną stacją kolei linowej Szyndzielnia. Drogowcy zakończyli już budowę elementów inżynieryjnych, infrastruktury teletechnicznej i kanalizacyjnej.

Gotowe są już także chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz obwiednia placu pętli autobusowej. W ostatnich dniach zakończono także prace związane z utwardzeniem podbudowy z kruszyw, dzięki czemu ekipy mogły przystąpić do układania pierwszej, a od minionego wtorku kolejnej – wiążącej warstwy masy bitumicznej, na całej długości rozbudowywanego odcinka.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokłada wszelkich starań, aby inwestycja, w tym zielonym zakątku Bielska-Białej, postępowała możliwie najszybciej, a turyści zmierzający w stronę Szyndzielni mogli szybko rozpocząć korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej im infrastruktury drogowej. Warto dodać, że projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln złotych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy