Nowa atrakcja dla fanów dwóch kółek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 11.07.2022 11:20, INFORMACJA PRASOWA
Nowa atrakcja dla fanów dwóch kółek

W Gminie Lipowa, trwa budowa największego w regionie pumptrack’u rowerowego! Tor będzie oświetlony, a tuż obok niego powstanie jego miniaturka, która służyć będzie do jazdy najmłodszym fanom rowerów. Ta modna w ostatnich latach atrakcja dla fanów rowerowej jazdy powstaje przy Centrum Aktywności w Twardorzeczce w sąsiedztwie pięknych starych drzew, co dodaje mu uroku. Inwestycje udaje się realizować dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace potrwają najpóźniej do jesieni.

Pumptrack to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji.

Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów ’góra–dół’, dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Pumptracki przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin. Pomagają także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną.

Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy pump tracki są przejezdne na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich.

Pumptracki:

  • Sprzyjają budowaniu dobrych relacji społecznych,
  • Angażują całe rodziny oraz ułatwiają zacieranie różnic międzypokoleniowych,
  • Są miejscem spotkań i stanowią zdrowy azyl dla lokalnych społeczności,
  • Wspierają promocję zdrowego trybu życia i kultury fizycznej,
  • Zaprojektowane świadomie z dbałością o detale mogą pełnić rolę przestrzennych rzeźb urozmaicających krajobraz,
  • Ich użytkowanie jest ciche i przyjazne dla otoczenia są areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych.


źródło: UG Lipowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy