Nowe elektryczne łóżka dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 31.10.2022 12:01, INFORMACJA PRASOWA
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 60 łóżek elektrycznych. Wartość darowizny wynosi ponad 419 tys. złotych.
Nowe elektryczne łóżka dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych bielskiej placówki wyjaśnił, że wszystkie łóżka wyposażone są w odpowiednie materace, które zapobiegają powstawaniu u pacjentów bolesnych i długo gojących się odleżyn i obrzęków. - Personel może za pomocą pilota regulować kąty oparcia oraz wysokość sprzętu. Osoby unieruchomione, które wymagają w naszej placówce długotrwałego leczenia, mogą w spokoju dochodzić do zdrowia. - wyjaśnił dyrektor.

Łóżka, które przekazano w komplecie z szafkami, trafią na Oddział Neurochirurgiczny oraz Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym, a także na Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy