Nowy wybieg dla psów w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 25.10.2022 17:10, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Wybieg dla psów ma bielska Olszówka. Ogrodzony teren znajduje się na niezagospodarowanym dotychczas fragmencie działki przy ul. Długiej.
Nowy wybieg dla psów w Bielsku-Białej

Dzięki realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021 powstała ścieżka piesza z kostki betonowej, ogrodzenie, pojawiło się wyposażenie wybiegu i mała architektura, a także nasadzenia zieleni.

Wybieg to teren zamknięty, na którym dozwolone jest przebywanie psów bez smyczy i kagańca. Wejście znajduje się od strony ul. Długiej, posiada tzw. śluzę i dwie furtki – wszystko to ma zapobiegać przypadkowemu wybieganiu psów.

Centralna część wybiegu jest placem wypełnionym otoczakami wyznaczonym przez ścieżkę. Zróżnicowanie faktury nawierzchni ma urozmaicić zabawę psom.

Na placu stanął zestaw treningowy z platformą, tubą, kładkami i drabinkami. Znalazło się także zadaszone miejsce w formie nowoczesnej wiaty z ławkami dla właścicieli czworonogów.

Uzupełnieniem zagospodarowania wybiegu są psie toalety z nawierzchnią piaskową i kamiennymi głazami, ławki, kosze na śmieci i kosze na psie ekskrementy z podajnikami toreb.
Wokół ogrodzenia rosną nowo posadzone irgi, tawuły, lilaki oraz winobluszcz pięciolistkowy.

Koszt inwestycji to 215.434.50 złotych.źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy