Pani Stefania z Bielska-Białej skończyła 100 lat!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 07.12.2023 12:24,
Pani Stefania z Bielska-Białej skończyła 100 lat!

Mieszkająca w Starym Bielsku Stefania Wojtas obchodziła setne urodziny. Z okazji jubileuszu kwiaty i życzenia w imieniu bielskiego samorządu złożyli jej wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka i Aleksandra Flisek z Bura Rady Miejskiej.

Stefania Wojtas urodziła się 6 grudnia 1923 roku w Kamesznicy. Gdy miała 13 lat, musiała podjąć pracę. Zmarli jej rodzice, a ona opiekowała się rodzeństwem. Pracowała dla okolicznych rolników.

W trakcie II wojny światowej pracowała jako pomoc domowa u niemieckich gospodarzy. W 1942 roku wzięła ślub. Po wojnie mieszkała w Ustroniu, a później przeniosła się do Starego Bielska, gdzie mieszka do dzisiaj. W Bielsku-Białej pracowała jako krawcowa w Spółdzielni Inwalidów.

Urodziła dwie córki i syna. Pani Stefania doczekała się też trzech wnucząt i czterech prawnucząt.

Pytana o receptę na długowieczność podpowiada, aby jak najmniej zażywać lekarstw, bo one jedno ratują, a inne rujnują. Lubi jeść ciasta, a alkoholu używała tylko symbolicznie przy okazji dużych wydarzeń rodzinnych.

źrodło: UM Bielsko-Biała, foto: fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy