Pół roku potrwa rewitalizacja Parku Włókniarzy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2022 14:57,
Pół roku potrwa rewitalizacja Parku Włókniarzy
Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że rozpoczęto roboty budowlane w ramach zadania pod nazwą Rewitalizacja Parku Włókniarzy wraz z przebudową placu Adama Mickiewicza w Bielsku-Białej.

Przewidywany czas robót budowlanych wynosi 6 miesięcy. Na czas realizacji inwestycji teren całego parku zostanie ogrodzony i wyłączony z ruchu od 31 maja br. Prowadzone prace mogą spowodować utrudnienia, za co Wydział Inwestycji przeprasza.

Powstaną tam rabaty kwiatowe z przewagą róż oraz pojawi się nowa infrastruktura w postaci dwóch pergoli domykających plac od strony północnej i południowej. Pergole zostaną obsadzone wisterią – urokliwą, pnącą rośliną o przepięknych, intensywnych, wrzosowych kwiatach. Schody prowadzące do pomnika wieszcza doczekają się remontu. Jednym z elementów samej rewitalizacji parku jest plac zabaw.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy