Podziękowanie dla bohaterskiego taksówkarza z Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2022 11:13,
W ubiegłym tygodniu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda podziękował Panu Andrzejowi, który 5 maja stanął w obronie napadniętej przez nożownika 12-latki. Mężczyzna odepchnął napastnika i własnym ciałem zasłonił dziecko. Lekarze wygrali walkę o życie dziewczynki, a napastnik został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.
Podziękowanie dla bohaterskiego taksówkarza z Bielska-Białej

5 maja w Bielsku-Białej przy ulicy Grota Roweckiego doszło do ataku nożownika. Ofiarą 41-letniego sprawcy została 12-letnia dziewczynka, kilka razu ugodzona nożem. Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jej obronie. Ryzykując swoim własnym, życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem.

Dziecko w stanie zagrażającym życiu zostało zabrane do szpitala, gdzie lekarze wygrali walkę o jego życie. Sprawca zbiegł, jednak już chwilę później został zatrzymany. Na wniosek śledczych sąd aresztował 41-latka, któremu teraz grozi nawet dożywotnie więzienie.

W ubiegłym tygodniu Panu Andrzejowi, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej inspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów, podziękowania złożył młodszy inspektor Dariusz Zajda. Pan Andrzej, to bielski taksówkarz, chciał pozostać anonimowy. Postawa, jaką się wykazał, to najbardziej znakomity obraz bohaterstwa i ofiarności dla drugiego człowieka.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy