reklama

Prezydent odznaczył 6-letniego bohatera

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 04.06.2019 13:15,
Prezydent odznaczył 6-letniego bohatera

6-letni Maciek z Czechowic-Dziedzic, który uratował 3-letniego chłopczyka wyskakującego z okna, został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę w poniedziałek podczas okolicznościowego spotkania w ogrodach Rezydencji Belweder. Para Prezydencka i blisko 400 dzieci wzięli tam udział w corocznej akcji „Bezpieczne wakacje”, podczas której przez zabawę dzieci mogły uczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach oraz pokazach przedstawicieli formacji, służb ratowniczych i mundurowych, m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowych, i poznać zasady właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzieli się też jak bezpiecznie wypoczywać w górach, nad jeziorem czy nad morzem.

Prezydent uhonorował medalami "Za ofiarność i odwagę" czterech młodych bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka. Wśród nich był 6-letni Maciek z Czechowic-Dziedzic.

- Są takie sytuacje, że i dziecko, osoba bardzo młoda, może zasłużyć na to, by otrzymać wyjątkową nagrodę od polskiego państwa. Bo odznaczenie, medal, order otrzymuje się od polskiego państwa z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej, ministra czy innego podmiotu - mówił prezydent Andrzej Duda.


foto: Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy