Reksio reklamuje stolicę Podbeskidzia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 08.03.2021 12:19, foto: LOT Beskidy

Sympatyczny psiak Reksio – bohater kresówek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych - z plakatu umieszczonego przy ul. Wyzwolenia zachęca, aby zostać w stolicy Podbeskidzia dłuuużej!

Reksio reklamuje stolicę Podbeskidzia

Akcję firmuje Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy. Zgody na użycie wizerunku Reksia udzieliło SFR.

Reksio to bez wątpienia najpopularniejszy polski piesek. Już od 53 lat wiedzie szczęśliwe życie w Bielsku-Białej. Mieszka – co dzisiaj coraz rzadsze – w budzie przy domu swoich opiekunów i wcale nie narzeka. Nie raz pokazał, że potrafi stawać na tylnych łapkach, rozmawia z ludźmi, zwierzętami, a nawet kosmitami. Jest grzeczny i uprzejmy dla wszystkich. Bardzo lubi swoje miasto, dlatego też postanowił udzielić wizerunku na potrzeby niekomercyjnej akcji, której celem jest… wywołanie uśmiechu i zachęcenie przejeżdżających turystów do dłuższego zatrzymania się w Bielsku-Białej.

Tym, którzy nie pamiętają tego psiaka, przypominamy, że Reksio stworzony został przez Lechosława Marszałka, wybitnego twórcę ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Pierwowzorem bohaterskiego pieska była Trola – suczka razy terier ostrowłosy należąca do reżysera. Łącznie w latach 1967-1990 w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych powstało 65 odcinków z przygodami Reksia.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy