Jak uzyskać rozwód jeszcze szybciej? Porady dla rozwodzących się

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.03.2021 16:14, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Rozwiedzenie się z małżonkiem może zajmować sporo czasu. Aby zminimalizować ten stresujący okres i otrzymać wyrok rozwodowy jak najszybciej, sprawdź nasze porady!
Jak uzyskać rozwód jeszcze szybciej? Porady dla rozwodzących się

Szacuje się, że aktualnie rozwodzi się nawet co trzecia para, która zdecydowała się wejść w związek małżeński. To znacznie większy odsetek niż przed laty. Wśród najczęściej wymienianych przyczyn rozwodów znajdują się głównie: niezgodność charakterów, przemoc, zdrada, alkoholizm.


Jak długo trwa rozwód?

Aby rozpocząć procedurę rozwodu, konieczne jest przygotowanie pozwu rozwodowego, a następnie przekazanie go do sądu. Można przygotować go samodzielnie albo skorzystać w tym zakresie z pomocy prawnika.

Czas trwania procedury rozwodowej jest zależny od wielu czynników, dlatego trudno z góry wskazać, jak długo będzie on trwać. Zwykle czas oczekiwania na rozprawę wynosi od 2 do nawet 6 miesięcy. Warto też wskazać, że rozwód nie zawsze kończy się też na jednej rozprawie. Zdarza się zatem, że okres ten wynosi nawet około roku lub nawet parę lat, gdy sprawa jest skomplikowana.


Jak można uzyskać rozwód jeszcze szybciej?

Zasadniczo najszybciej można uzyskać rozwód bez orzekania o winie, czyli bez wskazywania na osobę winną rozpadu małżeństwa. Także szybko orzekane są rozwody osób, które nie mają dzieci i nie miały wspólności majątkowej.

Sprawę rozwodową można przyspieszyć także wtedy, gdy ustali się z małżonkiem kwestie związane z podziałem majątku, opieką nad dziećmi, alimentami. Oczywiście, nie zawsze dojście do porozumienia jest możliwe, dlatego wtedy rozwód może trwać dłużej.

Warto też pamiętać o tym, żeby przygotować prawidłowo wypełnione pismo – pozew rozwodowy. Gdy nie będzie ono zawierało odpowiednich informacji, wtedy zostanie oddalone, co do dodatkowo wydłuży czas na rozpoczęcie sprawy. Oczywiście, nie można zapominać też o wniesieniu opłaty – bez niej sprawa także nie ruszy.


Warto skorzystać z pomocy prawnika

Żeby rozwód mógł przebiegać jeszcze szybciej, warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowego wsparcia eksperta w tej dziedzinie – prawnika.

Gdy planowany jest rozwód Katowice to miasto, w którym można skorzystać z pomocy dobrych kancelarii prawnych specjalizujących się w sprawach rozwodowych. Oferowane przez nie wsparcie pozwala na przejście całej procedury rozwodowej nie tylko z mniejszym stresem, ale również bez długiego oczekiwania na otrzymanie wyroku.

Zatem sprawa rozwodowa nie musi trwać bardzo długo – dzięki wsparciu dobrego prawnika z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie można otrzymać rozwód jeszcze prościej i do tego szybciej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy