Rodzinie z Afganistanu może liczyć na pomoc

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 10.01.2022 09:54, foto: archiwum Caritas
Rodzina z Afganistanu zamieszkała niedawno w Bielsku-Białej.
Rodzinie z Afganistanu może liczyć na pomoc

Zestawy do nauki języka polskiego oraz słodycze przybyłym do Bielska-Białej Afgańczykom przekazała organizacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Przedstawiciele Caritas wraz z ks. dyrektorem Robertem Kurpiosem udali się do rodziny Salima Jana Hussajana i Mohsedny oraz ich 10-miesięcznego syna Mohammada Adnana, a także do Siraja Uddina Zalanda. Pochodzący z Kabulu Afgańczycy początkowo przebywali w ośrodku dla uchodźców w Bezwoli, 11 grudnia dotarli do Bielska-Białej.

Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce. Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie organizuje - kursy języka polskiego, dofinansowanie do wynajmu mieszkań, zakup niezbędnych artykułów, zajęcia wyrównawcze i animacje dla dzieci, wsparcie psychologiczne, kursy adaptacyjne do życia w Polsce oraz szkolenia dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniem cudzoziemskim.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy