Świąteczny klimat już na bielskich ulicach [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 08.12.2020 14:40,
Świąteczny klimat panuje od kilku dni w mieście.
Świąteczny klimat już na bielskich ulicach [FOTO]

Wszystko za sprawą bożonarodzeniowych ozdób, które pojawiły się w najbardziej uczęszczanych miejscach Bielska-Białej. Co prawda, z powodu oszczędności i pandemii koronawirusa jest skromniej niż w poprzednich latach, ale i tak można poczuć świąteczny klimat. Dlatego warto sprawić sobie odrobinę radości w tych trudnych czasach i wieczorem wyjść z domu, aby ucieszyć oczy.

Najokazalsza ozdoba w mieście to ponad piętnastometrowa choinka na placu Bolesława Chrobrego. Drzewko ozdabiają białe, ciepłe światełka, srebrno-złota girlanda oraz czerwone i złote bombki. Obok stoi sporych rozmiarów rozświetlona ramka do robienia zdjęć z motywami świątecznymi i napisem: Wesołych Świąt życzy Bielsko-Biała.

Kolejna choinka cieszy spacerujących po Rynku. Mniejsze niż na placu Bolesława Chrobrego drzewko ozdabiają czerwone lampki, rattanowe kule i gwiazdki z węża świetlnego. Uroku temu miejscu dodają też przyozdobione łańcuchami świetlnymi rosnące tam lipy.

Bielsko-Biała na święta to też tradycyjnie postacie z bajek Studia Filmów Rysunkowych. Na placu Wojska Polskiego przechodniów witają Bolek i Lolek. Natomiast placyk nad rzeką Białą w rejonie ulicy 11 Listopada zdobi duża, rozświetlona figura Reksia i łańcuchy świetlne umieszczone na rosnących tam drzewkach.

źródło: UM Bielsko-Biała, FOTO:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy