Tir z darami dla Ukrainy wyjechał z powiatu bielskiego

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 24.03.2022 09:18,
Transport z ponad 7,7 t darów wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy.
Tir z darami dla Ukrainy wyjechał z powiatu bielskiego
To pomoc dla naszego partnerskiego powiatu - Czerniowce, położonego w południowo-zachodniej części Ukrainy.

- Współpracujemy już ponad 20 lat, od rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Powiatu Czerniowieckiego, mamy tam też zaprzyjaźnionych polskich księży- mówi starosta bielski, Andrzej Płonka.


Od 24 lutego br. zarządzanie kryzysowe bielskiego starostwa m.in. organizuje i koordynuje pomoc, która trafia bezpośrednio do Ukrainy. Tylko w tym tygodniu udało się „wyposażyć” busa, który wracał na wschód. Większy ładunek, bo całego tira udało się skompletować dzięki pomocy powiatów: pszczyńskiego, tarnogórskiego i wodzisławskiego. To efekt współpracy i regularnych spotkań starostów podczas konwentów powiatów województwa śląskiego, które odbywają się w formule on-line. Za wsparcie bardzo dziękujemy także bielsko-żywieckiej „Caritas” oraz bielskiemu oddziałowi PCK.

Transport składał się z żywności, środków higienicznych oraz koców, śpiworów i materacy. Znalazło się tam również obuwie. – Wysyłamy to, o co proszą nasi partnerzy. Przekonują nas, że u nich jest w miarę bezpiecznie- wojny nie ma, za to mają tam mnóstwo uciekinierów z terenów objętych działaniami zbrojnymi: z Kijowa, Charkowa, czy Mariupola. Ludzie nie mają na czym spać, brakuje jedzenia - relacjonuje starosta A. Płonka.

Za pomoc w załadowaniu pojazdu dziękujemy bielskiej Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: M. Fritz / Powiat Bielski




Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy