Jazda na rowerze po pijaku i mandat za 2500 zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2022 13:55,
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z Rajczy 40-letni rowerzysta.
Jazda na rowerze po pijaku i mandat za 2500 zł

W poniedziałek około 15.40 w Ujsołach policjanci z Rajczy zauważyli kierującego rowerem mężczyznę, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że 40-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 40-latek za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

- Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwy rowerzysta, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy