Mieszkaniec Wilamowic - Michał Markiel - zdobył brązowy medal na MŚ Psich Zaprzęgów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 21.03.2022 10:59, INFORMACJA PRASOWA
Mieszkaniec Wilamowic - Michał Markiel, właśnie zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów w Szwecji.

Mistrzostwa Świata WSA Sprint & Mid- distance rozgrywane były 10-12 marca w szweckim Ostersund. Rywalizacja rozpoczęła się na stadionie biathlonowym i prowadziła przez piękne trasy od długości od 5-17 km. Zawodnicy startowali przez trzy dni, a na klasyfikację końcową składała się suma tych czasów.

Uczestnicy wyścigu ścigali się w różnych klasach, Michał Markiel startował w klasie z 8 psami rasy syberian husky. Od pierwszego dnia zajmował 3 pozycję, zwiększając w kolejnych dniach przewagę nad rywalami, a ustępując jedynie Angelice Merkel z Niemiec oraz Roderickowi Glastrze z Holandii.

Złoty medal dla Polski wywalczył także Mikołaj Włodarczyk z Myślenic, rywalizujący w klasie z 6 psami.