Bez prawa jazdy, ale za to z promilami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.03.2022 15:52,
Mundurowi z drogówki zatrzymali 52-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który nie mając prawa jazdy, za to mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu spowodował kolizję drogową.
Bez prawa jazdy, ale za to z promilami

We wtorkowe południe w Komorowicach w rejonie skrzyżowania ulicy Katowickiej i Królewskiej kierujący osobowym renault nie zachował bezpiecznej odległości jadącym za innym pojazdem i doprowadził do kolizji z osobowym fordem prowadzonym przez 43-latka.

Ponieważ sprawca wyraźnie był pod wpływem alkoholu na miejsce zostali wezwani mundurowi z drogówki. Policjanci ustalili przebieg kolizji i sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 52-letni czechowiczanin wsiadł za kierownicę osobowego renault mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy i miał prawo jazdy.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna, bo nawet 30 tysięcy złotych za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Musi się także liczyć z tym, że ubezpieczyciel będzie mógł wystąpić do niego z roszczeniem regresowym o całą wartość wypłaconego odszkodowania. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy