W Wiśle powstanie gigantyczna Wieża Widokowa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 17.02.2023 16:31,
To będzie już trzecia wieża widokowa w Grupie Pingwina.
W Wiśle powstanie gigantyczna Wieża Widokowa

Na wiosnę tego roku rozpoczną się prace budowlane wieży widokowej w Wiśle na Skolnitym. To nasza trzecia, tak unikatowa inwestycja w Grupie Pingwina. Goście odwiedzający ośrodki Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, oraz Kurzą Górę od kilku lat mają możliwość korzystania z podobnych konstrukcji. Obie wieże widokowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

- Realizację tego projektu powierzamy polskim fachowcom, z którymi współpracujemy od lat, do których mamy pełne zaufanie. Są to konstruktorzy, inżynierowie, architekci i cieśle z ogromnym doświadczeniem przy tak odpowiedzialnych i wymagających budowlach - informuje Grzegorz Lenartowicz z Grupy Pingwina.

Wysokość wieży będzie wynosić 35 metrów, długość ścieżek ogółem to prawie 1000 m. Konstrukcję będzie wspierać 13 wież podporowych. Na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii.

Architektura i konstrukcja obiektu stanowią nowatorskie rozwiązania, nawiązujące do drewnianej architektury regionu i najlepszych rozwiązań architektury światowej związanych z tym tematem. Budowla wykonana będzie z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Zestawienie wież, ścieżek, podpór tworzy niepowtarzalny układ przestrzenny doskonale wpisujący się w otoczenie i okoliczny krajobraz.

Obiekt będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami z poziomu terenu, ścieżki posiadać będą spadek 3-6 % dający możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim. Konstrukcja wieży, będzie dostępna dla rodzin z małymi dziećmi (wózki).

Obiekt dołączy i znacznie uatrakcyjni całoroczną, i tak już bogatą infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną ośrodka.

Grupa Pingwina to 5 unikatowych punktów na mapie Polski, zrzeszających pięć stacji narciarskich z charakterystycznym pingwinem w logo. Trzy z nich zlokalizowane są w Małopolsce, jeden w województwie śląskim, a ostatni na Warmii i Mazurach.źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy