Wielka impreza rowerowa na górze Żar

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2021 09:00, PG
W najbliższy weekend na górze Żar odbędzie się wielka impreza rowerowa Żar Challenge ROAD 2021.
Wielka impreza rowerowa na górze Żar

Wydarzenie organizowane jest przez Tatra Cycling Events czyli przez pasjonata kolarstwa Cezarego Szafrańca, kiedyś czynnego zawodnika, później amatora startującego w licznych zawodach szosowych i mtb w Polsce i Europie. Cezary stworzył firmę, która teraz organizuje różne eventy rowerowe.

Żar Challenge to dwa dni wspaniałej przygody na rowerze w odsłonie szosowej i terenowej.


W sobotę (22.05.) obędzie się maraton na rowerach szosowych po trasie przez Przełęcze: Wilkowicka, Przegibek, Targanicka i Kocierska z finałem na Górę Żar. Przygotowane zostaną dwie oznakowane trasy na dystansie ok. 50-90 km. Na trasie do dyspozycji będzie stacjonarny bufet, pomoc medyczna i techniczna. Na ostatnich 7 km finałowego podjazdu będzie zlokalizowany punkt pomiaru czasu, który pozwoli sprawdzić się z innymi uczestnikami w bezpieczny sposób, bez ryzyka na zjazdach.

Niedziela (23.05.) będzie zarezerwowana dla miłośników prawdziwego kolarstwa górskiego, którzy będą mogli wybrać jeden z trzech dystansów stosownie do poziomu swojego wytrenowania:

START ok. 28km i 1400 metrów przewyższenia - idealny dla osób początkujących chcących spróbować jazdy w górach z długimi podjazdami.

ROLLERCOASTER nieco ponad 50km i 2200 metrów przewyższenia - dla osób, które chcą się porządnie pościgać w górskim terenie.

MONSTER gdzie na 74km czeka na zawodników prawie 3400 metrów przewyższenia - ten dystans przeznaczony jest dla osób o dużym stopniu wytrenowania i chcących poznać piękno Beskidu Małego.


ZAPISY: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy