reklama

3 promile miała bielszczanka, która spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2023 10:17,
Badanie 39-letniej mieszkanki Bielska-Białej wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie
3 promile miała bielszczanka, która spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia
W środę przed południem oficer dyżurny bielskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że ulicami Bielska może jechać nietrzeźwy kierujący toyotą, który chwilę wcześniej na parkingu przy ulicy Cieszyńskiej uderzył w zaparkowaną skodę i odjechał.

W niedługim czasie do dyżurnego wpłynęły kolejne dwa zgłoszenia o kierowcy, który „nie może utrzymać prawidłowego toru jazdy” i powoduje zagrożenie w ruchu drogowym jadąc ulicami bielska. Na miejscu szybko pojawili się policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy na ulicy Doliny Miętusiej zatrzymali wskazywaną przez świadków toyotę. Mundurowi zbadali kierującą na zawartość alkoholu w organizmie.


Badanie 39-letniej mieszkanki Bielska-Białej wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji policji nieodpowiedzialna kobieta odpowie teraz za swoje czyny. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawiania wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Szybka interwencja mundurowych oraz zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki informacji innego kierowcy. Takie sytuacje wpisują się w założenia kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz". Taka postawa jest godna naśladowania i może zapobiec tragedii na drodze.

Policja przypomina, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona, stanowi także ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy