38-latek z powiatu żywieckiego zatrzymany w Krakowie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2022 10:18,
O dalszym losie 38-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego zadecyduje sąd.
38-latek z powiatu żywieckiego zatrzymany w Krakowie

29 czerwca br. funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, przebywając w czasie wolnym od służby w Krakowie, zwróciła uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na terenie kompleksu sportowego „Przystań Brzegi” spożywają alkohol i zachowują się bardzo głośno. Jeden z mężczyzn po wypiciu napoju alkoholowego udał się na parking, gdzie wsiadł za kierownicę zaparkowanego pojazdu Daewoo Matiz, a następnie odjechał w kierunku wyjazdu.

W tym czasie na terenie parkingu znajdowały się rodziny z dziećmi. Gdy kierujący daewoo zatrzymał się, policjantka natychmiast zareagowała, zabrała kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Policjantka na miejsce wezwała funkcjonariuszy, którzy podjęli dalsze czynności z nietrzeźwym. Policjanci ustalili, że kierujący Daewoo Matiz to 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 38 latek musi liczyć się z konsekwencjami za złamanie zakazu sądowego. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a okres orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść nawet 15 lat.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy